Nevynechte nejkrásnější “pueblo” Kanárských ostrovů

Její malebnost je dána umístěním v kopcovitém terénu. Je až neuvěřitelné, jak umně je vesnička postavena.

Moje srdečná záležitost

Grankanárské vnitrozemí a hory jsou mojí srdečnou záležitostí. Kdykoliv najdeme volnou chvilku, vypravíme se do městečka Tejeda, vyhlášeného jako nejkrásnější pueblo (to je španělský výraz pro vesnici či městečko) nejen Kanárských ostrovů, ale dokonce hned celého Španělska. Její malebnost je dána především tím, jak je umně postavena a zasazena do kopcovitého terénu.

Grankanárské vnitrozemí a hory jsou mojí srdečnou záležitostí. Kdykoliv najdeme volnou chvilku, vypravíme se do městečka Tejeda, vyhlášeného jako nejkrásnější pueblo (to je španělský výraz pro vesnici či městečko) nejen Kanárských ostrovů, ale dokonce hned celého Španělska. Její malebnost je dána především tím, v jak je umně postavena a zasazena do kopcovitého terénu.

Mystický symbol Cran Canaria

Místní káva, bienmesabe (med s nasekanými mandlemi) nebo úžasné mandlové zákusky, které jsou pro oblast Tejedy typické (právě tady mandloně pěstují) dostanou okamžitě zcela nezaměnitelnou příchuť, když při jejich konzumaci hledíte na Roque Nublo (1803 m) – mystický symbol Gran Canaria – nebo na respekt budící skalní masiv, posvátnou horu Roque Bentayga (1404 m). A vůbec celkově je to skvělý pocit, když jste obklopeni zdejšími horskými masivy sopečného původu, vysokými téměř 2000 m. n. m.

O místa pro kochání s okouzlujícími výhledy tu opravdu není nouze.

Nekonečné serpentini

Dostat se do Tejedy je relativně jednoduché – co se týká vzdálenosti a kvality silnic. Horší už je stoupání a nekonečné serpentini.

Cestou je možné vidět spoustu zajímavostí, jako např. 30 metrů dlouhou kaskádovitou fontánu, kterou lemují barevné mozaiky s výjevy kanárských městeček, zrenovovaný historický vodní mlýn nebo kamenná koryta, v nichž se dříve pralo prádlo. Po cestě se lze napít z jednoho z mála pramenů pitné vody na ostrově, i když je pramen v soukromém vlastnictví.

Milá je také zastávka na farmářských trzích, při nichž stánkaři nabízejí místní speciality, jako je třeba proslulé vynikající chorizo de Teror (něco mezi klobáskou a lahodnou paštičkou).

Zpáteční cestu lemují vesničky s domy – jeskyněmi, typické pro Gran Canaria (casa-cueva). Jsou odsud krásné výhledy na hornaté vnitrozemí ostrova i na přírodní rezervaci Pinar de Tamadaba, nejzelenější místo na ostrově (s borovicovými lesy) a jednoho z mála míst na ostrově, kde se dá i stanovat.

Skvělé LETENKY

Umíme zajistit skvělé letenky, neváhejte si nám o ně napsat.

Pohodlné UBYTOVÁNÍ

Je libo bydlet v první linii městské pláže Las Canteras, vyhlášenou několikrát po sobě nejkrásnější pláží roku? Rádi to pro vás zajistíme za výhodné ceny.

VÝLETY NA MÍRU nebo výběr z balíčků

Máte v plánu být na Gran Canaria 10 dní a více? I na tuto dobu jsme schopní pro vás zajistit pestrý program a citlivě ho nakombinovat tak, abyste se cítili odpočatí.

"

Na Gran Canarii jsem se vypravila s kamarádkou před pěti lety. Strávila jsem tady dovolenou, která splňuje současně několik na první pohled nezkombinovatelných věcí
1) stačí týden dovolené, abyste projeli ostrov křížem krážem
2) teplé počasí v době, kdy už je v Chorvatsku dávno po sezóně a zavírají tam bary
3) nabízí samozřejmě dovolenou “válecí u moře”, ale překvapivě i variantu cestovatelskou
4) rozmanitost … každá část ostrova je jiná.
5) výhoda evropského zdravotního pojištění

Daniela Musilová

"

Gran Canaria jsme navštívili v říjnu a strávili jsme zde 10 pohodových dnů. Ocenili jsme ubytování v apartmánu s balkonem přímo nad pěší zónou hned u písečné pláže a zároveň v blízkosti obchodů i autobusové zastávky. Přivítali jsme také praktické rady týkající se nákupů a typy na výlety od paní Jany Řehákové, která s námi také podnikla dva celodenní výlety na Tenerife a do vnitrozemí Gran Canaria a zavedla nás na ta nejzajímavější místa, která mohou být běžnému návštěvníkovi ukryta. Dovolenou jsme si užili, teplota moře byla i v říjnu příjemná. Doporučujeme, nebudete zklamáni.

Eva a Radek Valentovi 

"

…Díky milé a schopné průvodkyni Janě jsme doby poznali ostrov se všemi jeho rozmanitostmi a pro běžného návštěvníka skrytými krásami. Dosyta jsme si užili koupání na doporučených plážích vč. koupání v blízkosti chráněné přírodní rezervace s písečnými dunami, tak i cestovatelských zážitků při návštěvě kouzelných horských městeček. Nezapomenutelné dojmy z návštěvy ostrova ve mně pak umocnily Janiny tipy na ubytování v blízkosti přírodní rezervace Pinar de Tamadaba…

Hanka Vondráčková