Kdo jsme

Jsme rodinná firma s typickou kanárskou ještěrkou (lagarto) ve znaku. Jsme Jana a Ángel. Češka a Kanářan. Na Kanárských ostrovech žijeme, známe místní zvyklosti, tradice, nejlepší jídla i pláže a místa s úchvatným výhledem. Víme, kde rostou nádherné endemity, které jinde neuvidíte. Osobně se známe se všemi majiteli míst, kam vás vezmeme – míst, kam většina běžných turistů s cestovními kancelářemi nezamíří

Máme letité zkušenosti s průvodcováním a delegátskými službami. Svou práci milujeme a každý den se těšíme na nová dobrodružství. 

Přijeďte si je užít i vy!

Jana Řeháková

V BeLagartu jsem spojka mezi českými klienty a místními Kanářany. Pocházím z České republiky, ale více než 5 let žiji na Gran Canaria. Zajímá vás proč?

Kdysi jsem pracovala jako bankovní právnička a toužila po životě v teplých krajích. Jedna dovolená mi změnila život. Ano, tušíte správně – nechala jsem se přesvědčit kamarádkou a vypravila jsem se na Gran Canaria. 

Jen půl roku trvalo, než jsem se přestěhovala z Čech na Gran Canarii na stálo!

Moje představa, že týden neuvidím nic jiného než hotelové komplexy a pláže, se rozplynula krátce po příletu. Gran Canaria si mě okamžitě podmanila svou pestrostí. Divoký oceán, nekonečné pláže, majestátné hory, vynikající jídlo, počasí, lokální rum a bary s velkorysou obsluhou a to vše geograficky v Evropě… Ráj na zemi. A navíc jsem potkala Ángéla! Už za půl roku jsem se na GC stěhovala na stálo.

Po těch letech života tady na GC lépe a lépe chápu mentalitu místních lidí a rozumím zákonitostem zdejšího života. Za tu dobu nás navštívilo velké množství přátel, kamarádů, známých – a nyní nabízíme naše zkušenosti i vám – našim klientům. Všem se vždy snažíme ukázat to nejlepší z ostrova. Všichni vždy odjíždějí nadšeni!

Každý si na Gran Canaria najde to své. Návštěva Gran Canaria je mimořádným zážitkem.

Ángel Trujillo Escoda

Narodil jsem se jako potomek prastarého kmene Guančů na Gran Canaria. Moje maminka je z Barcelony a tak asi tušíte, komu fandím při ligových fotbalových zápasech.

Původně jsem měl být námořním kapitánem a plavit se po širých vodách. Ale pak jsem si uvědomil, že mojí největší vášní je být mezi lidmi. Těší mě jejich společnost, rád se s nimi bavím a předávám radost. To mě naplňuje a dodává energii. Kariéru kapitána nahradila práce v průvodcovství a za to jsem šťastný. Moje licence zahrnuje celé Kanárské ostrovy. U nás v BeLagarto se specializuji na Gran Canaria, ale pokud budete mít zájem, vezmu vás i na jiné ostrovy.

 

Fandím Barceloně, miluji lidi a umím tu nejlepší paellu na ostrově!

Mám rád svůj ostrov a jsem na něj pyšný. Vím o něm téměř vše – o jeho historii, dramatickém vzniku a tvoření, o jeho přírodě (ve které se nachází okolo 300 druhů endemických rostlin), o zdejším životě, tradicích, zvycích a zvyklostech. Můžu vám vyprávět zajímavosti o nelehkém životě velryb, delfínů nebo želv v oceánu. Pokud existuje přece jenom něco, co jsem se za svou dvacetiletou praxi nestihl dozvědět, je to pro mě výzva. Dělá mi radost obohacovat o všechny tyto znalosti a zkušenosti další cestovatele.

Díky své partnerce a našemu synovi se snažím učit česky, výsledek je však doposud nevalný. Pokud za námi na Gran Canaria přijedete, možná si s vámi procvičím češtinu u přípravy jedinečné domácí paelly u nás doma.